TFC Giełda

Zaktualizowano 1 day ago przez Martyna

Nowa technologia sprawia, że giełda na Platformie Trans.eu jest szybsza.

Nowoczesny wygląd pozwala sprawniej przeglądać zgłoszone oferty. Filtry zostały rozwinięte o możliwość wyboru wielu (do 10) lokalizacji załadunku/rozładunku.

Zgłaszając ofertę, można teraz wskazać wiele typów nadwozia - ogranicza to ilość powielonych ofert i zwiększa przejrzystość giełdy. 

Przeglądanie ofert

 1. Giełda ładunków jest dostępna w lewym pasku nawigacji. Kliknięcie w moduł przenosi nas na nową wersję tabeli ofert Trans.eu:
 1. Lista ofert odświeża się na bieżąco. Oferty po dacie rozładunku są automatycznie usuwane. Szczegóły oferty i informacje o firmie dostępne są po kliknięciu w wiersz oferty:

Filtrowanie ofert

 1. Możesz ustawić filtry dla interesujących Cię parametrów. W tym celu użyj menu szybkich filtrów na górze listy:
 1. Możesz skorzystać z wielu dodatkowych filtrów (np. rodzaj załadunku FTL - pełny, LTL - niepełny załadunek) - kliknij “Więcej filtrów”. Po kliknięciu “Szukaj” lista zostanie przefiltrowana zgodnie z wprowadzonymi parametrami ładunku:
 1. Ustawienia filtrów można wyczyścić korzystając z opcji “Wyczyść filtr" dostępnej w zakładce Filtry:
 1. Aby dodać kolejne filtry należy skorzystać z opcji “Dodaj” dostępnej w górnym panelu z zakładkami.

Dodawanie ofert do obserwowanych

 1. Każdą ofertę można dodać do obserwowanych. Można to zrobić w oknie ze szczegółami oferty. Okno otwiera się po kliknięciu w wiersz oferty:
 1. Wybrane oferty dostępne są w zakładce Obserwowane w górnym panelu. Po utracie ważności oferty zostaną usunięte z tej zakładki.

Dodawanie ładunku

 1. Aby dodać ładunek, skorzystaj z przycisku "Dodaj fracht":
 1. Jeśli zapiszesz wersję roboczą, fracht nie zostanie opublikowany, ale trafi do modułu Moje oferty frachtów:
 1. Jeśli chcesz opublikować fracht, kliknij "Szukaj przewoźników". Publikując na giełdzie, możesz zdecydować (sekcja Widoczność oferty), czy ma trafić ona do wszystkich jej użytkowników, czy tylko do firm zarejestrowanych jako przewoźnicy. Kliknij "Publikuj" i wyślij ofertę na giełdę:

Negocjowanie ofert dodanych w wersji przeglądarkowej

 1. Na Platformie Trans.eu wprowadziliśmy nowy sposób zawierania transakcji i negocjowania warunków oferty. Negocjacje ofert zgłaszanych na nowej giełdzie odbywają się w oknie ze szczegółami oferty (komunikator służy wyłącznie do rozmowy).
 2. Po wprowadzeniu stawki oraz opcjonalnego czasu ważności oferty i dodatkowych uzgodnień kliknij "Wyślij ofertę". Zgłaszający natychmiast otrzyma ofertę i zobaczy ją w swoim panelu zarządzania frachtami:
 1. Wysłaną ofertę i status negocjacji monitoruj w module Frachty. Z tego poziomu możesz również wycofać ofertę lub dalej negocjować stawkę:
 1. Po tym, jak zgłaszający zaakceptuje ofertę, transakcję można uznać za zawartą. Dalsza obsługa odbywa się w module Zlecenia:
 1. Dla każdej transakcji możliwe jest wystawienie oceny. Służy do tego moduł Oceny dostępny w pasku nawigacji z lewej strony:

Negocjowanie ofert na komunikatorze

 1. Nowa giełda jest zintegrowana z wersją instalacyjną. Oznacza to, że pojawiają się na niej również oferty dodane na starszej wersji platformy. W takim przypadku negocjowanie i zawieranie transakcji odbywa się za pośrednictwem komunikatora.
 2. Jeśli w oknie interesującej Cię oferty nie widzisz przycisku "Wyślij ofertę", oznacza to, że ustalanie warunków odbywać się będzie wyłącznie za pomocą komunikatora:
 1. Po zawartej transakcji w module Zlecenia pojawi się zlecenie, którego dalsza jego obsługa odbywa się również w tym module.

Dodawanie pojazdu

 1. Możesz zgłosić ofertę pojazdu, a następnie zarządzać nią z modułu Moje oferty pojazdów:
 1. Dostępność pojazdów możesz określić, wybierając konkretny obszar:


Na ile ten materiał był pomocny?